Магазин меблів №1 в Києві
Обране

ТЦ 4ROOM відчинений для відвідувачів з 10:00 до 19:00.

Блог

Елементи античності в оформленні інтер'єру

13.05.2019

Витончена, монументальна і естетично приваблива антична стилістика в оформленні приміщення, як частина класичного дизайну інтер'єру, зустрічається дуже рідко.

Перш за все тому, що втілення античності в реальність можна досягти тільки за рахунок досить дорогих меблів сучасних колекцій, що імітують епоху ренесансу, або антикваріату, а також вельми просторим з наявністю високих стель приміщенням, і основними елементами античності в інтер'єрі, уявлення про яку ми більшою мірою зараз маємо зі спадщини грецького стилю дизайну античних часів.

Саме античний грецький стиль своєю граціозністю, симметричністю, монументальністю і упорядкуванням всіх предметів в інтер'єрі був настільки привабливим для римлян, що вони перейняли його і таким чином відродили свій стиль Ренесанс.

До основних елементів античності в інтер'єрі належать:

• наявність напівциркульної або римської напівкруглої арки, що максимально відповідає античності і епохи ренесансу (докладніше про арках в нашій попередній статті "Арка як символ Відродження";

• колонада доричного або іонічного ордера виключно білого кольору;

• розписна стеля, кесони або використання багатої ліпнини для його прикраси;

• барельєф з міфологічним грецьким сюжетом;

• в деяких випадках можливий художній розпис і фрески на стінах;

• мармурове облицювання підлоги та стін;

• наявність високих витончених мармурових статуй і п'єдесталів в декорі;

• буазері

• використання яскравих «багатих» кольорів - золотий, білий, блакитний, зелений, ніжно-ліловий.

Меблі в античному стилі

Античний інтер'єр складається виключно з розкішних меблів з натурального дерева та антикваріату.

Шафи, стільці, крісла та дивани прикрашаються витонченим різьбленням, вставками з натурального каменю, слонової кістки, позолотою. Розкішні антикварні меблі відмінно гармонують з вишуканим античним інтер'єром.

При виборі м'яких меблів увага також приділяється оббивці. Це щільний текстиль з красивими грецькими або древньоримскими візерунками, розписаними на тканині.

Особливо вражає ефектна детальність античності, яку всі пам'ятають - це різьблення по дереву на ніжках крісел і столів у вигляді лап тварин: лева, грифона, Пегаса.

Декоративні деталі в античному інтер'єрі

Античність в дизайні досягається за рахунок педантичного ставлення до деталей, що підкреслює його розкіш, історизм і унікальність.

В античному інтер'єрі неможливо не милуватися розміщенням високих статуй і скульптур, старовинними вазами, грецькими амфорами і консолями, декоративними дзеркалами, прикрашеними античним розписом і орнаментами, а також малюнками з міфів і легенд. Також доречні гобелени, великі в барокових рамах картини, мозаїки із зображеннями сюжетів і героями давньогрецьких міфів.

Поділитися:
Товари з вітрини