Магазин меблів №1 в Києві
Обране

Працюємо з 10:00 до 20:00 з дотриманням усіх противоепідемічних норм.

Блог

Спальня в стилі рококо

03.05.2018

Химерний і театральний стиль рококо останнім часом розбурхує фантазії дизайнерів, як дуже складний і при цьому святково-радісний і витончений стиль інтер'єру.Стиль рококо схожий на бароко, їх часто плутають, але рококо історично більш пізній стиль дизайну і архітектури, є продовженням бароко і попередником шинуазрі. Рококо замінив різкий контраст і важку пихатість бароко на легку грайливість світлих пастельних тонів, а сувору урочисту симетрію - на витончену ассиметрию. Рококо називають художнім уособленням багатства, вічної молодості, краси і розкішного життя, стиль знаменується яскравою деталлю - орнаментом у вигляді морської раковини з перлиною.
Одним з перших художників і дизайнерів в стилі рококо був Жюст Орель Мейсонье з італійського міста Турин. Вважається, що він перший застосував в своєму декоративно-прикладному мистецтві мотив зігнутої раковини на початку 18 століття. Потім його послідовником став Піно, який оформив готелі Мазаріні і Вілар в стилі вигадливого рококо.

Рококо відрізняють свої дивовижні характерні риси стилю:

  • Відсутні чіткі прямі лінії, тільки хвилясті лінії, витіюваті завитки (рокайли) і картуш в центрі композиції;
  • Не простежуються гострі кути і симетрія;
  • Масивна кришталева люстра повинна займати максимальний простір спальні;
  • Велика кількість витонченої ліпнини меблів і оздоблення стін на античну тематику, фантазійну або імітує рослини стилістику, а в період раннього рококо можна виділити ще й арабески. Також яскраво виражає стиль рококо меблі з різьбленням і позолотою.

  • Колірна палітра - перловий, перламутровий, ліловий, білий колір із золотим або з бірюзою, ніжно-рожевий, зефірні відтінки м'ятного і блакитного.
  • Орнамент рококо - це образотворчі мотиви виноградних грон, алегоричні і міфологічні персонажі, гротескні композиції з музичних інструментів, птахи і тварини, обвиті стеблами рослин, як гірляндами, а також трофеї і китайська стилістика.

  • Повсюдно використовуються мавпи, пальми, дракони, купідони. 
  • Інтер'єр рококо завжди доповнений пишними гардинами або призібранним драпіруванням або бантами портьєрами в будуарному стилі, в яких яскравим акцентом виступають ламбрекени. Ламбрекени гардин рококо прикрашені вишивкою, золотими китицями, бахромою, стрічками, рюшами або квітковими деталями.

  • Одна з найбільш пам'ятних деталей спальні рококо - це високе узголів'я ліжка з гарними візерунками і вензелями: дзвіночками, черепашками, купідонами, трояндочками і іншими кучерявими рослинами. Воно також може бути прикрашене каменями, шовком і позолотою.

Масивне ложе, що стоїть в центрі спальні може вкривати високий балдахін з будуарної, в такої ж пишної стилістики, як і гардини. У спальні стилістично повинен знаходитися туалетний столик з великим обрамленим золотою рамкою дзеркалом.

Вибір стилю рококо для спальні - це можливість відчути себе частиною королівської сім'ї або представником французької знаті.

Поділитися: