Магазин меблів №1 в Києві
Обране

ТЦ 4ROOM з 26 по 28 червня працює з 10:00 до 20:00

Блог

Таємниця хюгге в інтер'єрі, що прийшов до нас з Данії

26.09.2018

Поняття хюгге «hygge» - особливий термін, що прийшов до нас з Данії, що позначає затишне і щасливий стан спокою, тепла і добродушності в будь-якої обстановці. Hyggekrog - приємне проведення часу вдома з сім'єю за чашкою чаю біля каміна або біля підвіконня. Так данці називають свій дзен, свою ідилію і гармонію домашнього затишку. Але цей термін облетів весь світ і став повсюдно позначати особливий вам душевний комфорт в будинку. У дизайні інтер'єрів згадують про хюгге, коли говорять про приємне янтарний освітленні, про затишному і самому спокійному місці у вітальні, про мистецьки організованому декорі в інтер'єрі, наприклад, красивих декоративних свічках або гармонійно підібраних тканинах для штор і оббивки меблів. Жителі Данії вважаються найщасливішими людьми на планеті, тому з їх правилами життєвої філософії хюгге варто познайомитися. Після британського Brexit у англійців дуже популярною стала книга «Секрет датського щастя hygge» Майка Вікінга, який керує в Данії Інститутом дослідження щастя.

У ній він описав що впливає в навколишньому середовищі на стан благополуччя і комфорту. Меблеві компанії, наприклад такі як Arket, ІКЕА, з огляду на це прагнення до hygge, стали створювати рекламні кампанії та випускати колекції з відповідним посилом безтурботної і безпечного життя. Колекція Venezia, Rubelli 2017.

У данському інтер'єрі хюгге виражається в особливих ключових моментах датчанами:

• Ароматом натурального дерева меблів; • М'якістю овечої вовни ковдр і пледів;

• плетені предмети декору для кухні: кошики, килимки, прикраси;

• Звук потріскування дров у каміні;

• Абстрактний або художній малюнок керамічної плитки, що створює умиротворений настрій;

• Почуття міри в дизайні, наближене до мінімалізму;

• Високі просторі вікна для забезпечення максимального попадання сонячних променів;

• Живопис;

• І важливу частину звичайно ж грають світильники. Данія - батьківщина багатьох талановитих дизайнерів, які придумали унікальні стельові світильники і бра. Клімат Данії, як і інших північних держав, суворий своїм холодом і не привітний сонцем. Але датчани зуміли навіть в таких кліматичних умовах створити свою стилістику в інтер'єрі з грамотним розподілом джерел світла і м'якими теплими тонами в меблів і декорі, облагороджує домашню обстановку. Данці люблять виключно натуральні матеріали, дотримуючись екологічність в усьому, навіть у виборі ароматичних свічок. У данському інтер'єрі, найчастіше оформляється в скандинавському стилі, створюється тепла душевна атмосфера, в якій грають на контрастах нейтральні тони і яскраві кольори.

Поділитися: