Магазин меблів №1 в Києві
Обране

ТЦ 4ROOM з 26 по 28 червня працює з 10:00 до 20:00

Блог

Найдорожчий в світі антикваріат, проданий на аукціонах

04.06.2019

Кожна епоха залишає свій відбиток в історії. Царський посуд, елементи декору років вікторіанської епохи, рідкісні меблі химерного стилю бароко являють собою величезну цінність для справжніх поціновувачів антикваріату, які ладні віддати за це мільйони.

Золота супниця Tureen_Paul_Charvel

Сьогодні ми розповімо про 5 найдорожчих предметах антикварного декору, що були продані на аукціонах.

1.Germain Royal Soup Tureen. Легендарна супниця була продана за 10287500 доларів на всесвітньому аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку. Відомий майстер срібної справи Томас Жермен створив її для французького короля Людовика XV. Це одна з небагатьох супниць з цієї колекції, що збереглася до наших років, що й обумовило її ціну. Дизайн цього столового приладдя відрізняється великою кількістю химерних фігур: кришку прикрашають овочі, молюски та птиці, ручки викувані в формі вепра, а ніжки імітують копита дикого кабана. 

2. Секретарський стіл Годдарда-Таунсенда. Він був проданий за $ 12 100 000 на аукціоні Christie's в Нью-Йорку. Цей антикварний стіл був виготовлений вручну майстром-квакером в 1760 році з червоного дерева і має висоту 2,8 метра. Його вважають однієї з дев'яти існуючих робіт Годдарда, і донині його вартість залишається найвищою за американські антикварні меблі.

3. Місячна ваза Pink-Enamel Blue And White Porcelain Moonflask. Вона була продана на аукціоні Lally & Co в Нью-Йорку за 16 мільйонів доларів США. Ваза була створена десь між 1736 і 1795 роками, і майстерно поєднує в собі рожеву емаль з синім і білим фарфором. Шестизначний знак Цяньлуна дозволяє експертам датувати витвір 16-м століттям династії Цяньлун. Через свій футуристичний округлий дизайн вона вважається місячною. В основі розпису лежить палаюча перлина і два фенікса. Рукоятки виконані у вигляді драконів сувоїв, а шийка колби оточене смугою Руї, це китайський талісман, який символізує силу і удачу.

4. Кодекс Лестера Леонардо да Вінчі. Цей рукопис звичайно ж безцінний. Але одного разу він був проданим на аукціоні Christie's в Нью-Йорку за 30,8 мільйона доларів. Він складається з 18 аркушів паперу, що становить 72 сторінки. Робота майорить безліччюі нотаток да Вінчі: малюнки, схеми і ескізи. Його особливість в тому, що кодекс написаний в його фірмовому дзеркальному стилі. В унікальному поєднанні мистецтва і науки, в рукописі розповідається про те, чому викопні рештки можна знайти в горах, про властивості води, про теорії астрономії, і про те, що поверхня Місяця покрита водою. Кодекс був проданий Біллу Гейтсу, який потім відсканував кожну сторінку і зробив цифрові зображення доступними в Інтернеті. Сам Кодекс регулярно мандрує по музеям усього світу.

5. Шафа Badminton cabinet Florence. Вартістю в 36 мільйонів доларів його продано на аукціоні Christie's в Лондоні в 2004 році. Цей предмет антикварних меблів двічі встановлював рекорди найдорожчого продажу. Прогнози припускають, що до 2064 року він коштуватиме 1 мільярд доларів. Шафа була замовлена Генрі Сомерсетом-Скудамор, 3-м герцогом Бофортом в 1726 році. Тридцяти флорентійським майстрам знадобилося шість років, щоб завершити 12-футову (3,6 метра) шафу з чорного дерева. Він названий на честь Глостерширського резиденції герцога Бадмінтон-Хаус.

Поділитися: