Магазин меблів №1 в Києві
Обране

Працюємо з 10:00 до 20:00 з дотриманням усіх противоепідемічних норм.

Блог

Як змінювався головний колір року від Інституту Pantone

10.11.2018

Інститут кольору Pantone Color Institute аналізує світові зміни колірних рішень, формує і прогнозує тенденції на певні кольори в інтер'єрі. Щороку Pantone Color Institute, об'єднуючи досягнення науки, соціальні та економічні явища, визначає колір року "The Color of the Year" або COTY з багатомільйонної кольорової палітри, що відповідає духу часу. Під впливом цього дослідження та ідентифікації головного кольору світовими виробниками випускаються нові колекції меблів, декору і тканин, автомобілі, а також оформляються сучасні простору. «Коли 80% людського досвіду фільтрується через очі, ми розуміємо, що вибір кольору має вирішальне значення», - кажуть в Інституті Pantone.
Давайте простежимо як змінювався колір року COTY за останні 18 років.

2000: Cerulean
У 2000 році чільним кольором року тільки створеним Інститутом Pantone був названий ніжно-блакитний Cerulean. І це вельми вражаюче, тому що Cerulean - це колір епохи Ренесансу!

Цей ніжний, що асоціюється з безхмарним небом, відтінок блакитного символізує нову епоху, початок нового і прекрасного, а інтер'єри в відтінку ренесансу Cerulean виглядають гармонійними і одухотвореними.

2001: Fuchsia Rose
У 2001 році прийшов яскравий і хвилюючий колір фуксії Fuchsia Rose, протилежний спокою і романтичної ідилії кольору Cerulean.

2002: True Red

У 2002 фуксію змінив ще більш палаючий колір - червоний червоний True Red. Інтер'єри почали рябіти червоними диванами і кріслами на тлі сірого скандинавського мінімалізму. І знову запалав актуальністю стиль бохо-шик.

2003: Aqua Sky
Лазурний блакитний замінив червоний символізм в 2003 році, що допомогло по новому поглянути на створення еклектичних інтер'єрів.

Завдяки відтінку морської гладі Aqua Sky з'явилося безліч колекцій декору, що пожвавлюють простору.

2004: Tiger Lily
Відтінок помаранчевого кольору Tiger Lily символізує захід сонця і екзотичні пейзажі африканської пустелі.

Такий колір добре поєднується з меблями кольору венге і горіха, барвисто доповнює етнічні стилі інтер'єру: африканський, марокканський і єгипетський.

2005: Blue Turquoise

Лазурна естетика 2005 року розкрилася в кольорі Blue Turquoise. Блакитна бірюза-завжди є візитною карткою спокою, морського безмежного простору і весняної ідилії.

2006: Песочный доллар.
Здавалося б, що спільного може бути у кольору Pantone 2006 Sand Dollar і фінансовим кризою 2008? Чи не вислизає долар крізь пальці, як пісок?

2007 COTY: Виразний і обпікаючий Chili Pepper


2008: Blue Iris – в стилі ф'южн

2009 год: Mimosa
Доза щасливого оптимізму від Pantone - це випромінюючий тепло колір Mimosa.


2010: Бірюзовий (Turquoise)

2011: Honeysuckle

Відтінок рожевої жимолості - райдужний і квітковий, колір ентузіазму, був обраний COTY 2011 року.

2012: Tangerine Tango
Танець червоного апельсина - соковитий і життєрадісний колір, який зможе прикрасити будь-який інтер'єр. Вибираючи його чільним, Pantone хотіли нагадати про енергію, яку можна отримувати щоранку.

2013: Emerald

Смарагдовий Emerald - глибокий і насичений зелений - став модним хітом на кілька років вперед. Для багатьох фабрик, що випускають меблі - це був виклик випустити свої нові моделі в витончених оксамитових тканинах смарагдового зеленого кольору.

2014: Radiant Orchid
Тон променевої рожево-фіолетового орхідеї сприяв зростанню творчості і розвитку подій для багатьох країн в 2014 році.

2015: Марсала

2016: Rose Quartz & Serenity

Вперше Pantone вибрав два відтінку: один був теплим ніжним рожевим кварцом, який, мав схожість з Millennial Pink, а другий тон Serenity - м'який і спокійний блакитний.

Ці кольори були обрані для спраглих заспокійливих відтінків людей, а також вони відображають зростаюче розмивання в гендерних лініях.

2017: Greenery
Колір живої природи Greenery був спробою інституту Pantone нагадати всім відлучитися від сучасних гаджетів і займатися охороною навколишнього середовища.

Greenery вважається відмінним кольором для інтер'єрів в стилі комтемпорарі, Біотек і еклектика.

2018: Ulta Violet
Містичний і драматичний Ulta Violet вважається самим таємничим кольором Всесвіту. Можливо саме тому Pantone вибрав його символом року, що минає 2018 роки?

Поділитися: